środa, 9 października 2019

Czy Anna Wilk-Baran - kandydatka na posła do Sejmu była "wielokrotnie skazana wyrokami sądowymi za krzywdzenie ludzi"?

 Vronki PL na YouTube   Vronki PL na YouTube    ::  FB   ::  Strona FanPage na FB  ::  Grupa FB
::  
 Wszystkie filmy Vronki PL na YouTube   ::  
 PLAYlista Odtwórz wszystkie filmy Vronki PL na YouTube   :: 
Wydawcą serwisu odpowiedzialnym za treść i zawartość serwisu jest firma: DiLER LC

Szkic wpisu będzie uzupełniany i aktualizowany.

Czy w okręgu nr 38 na pozycji nr 6 z listy nr 3 KW Sojusz Lewicy Demokratycznej startuje kandydatka na posła do Sejmu Anna Wilk-Baranktóra 
zdaniem burmistrza Miasta i Gminy Wronki, Mirosława Wieczora, gospodarza tej gminy 
była "wielokrotnie skazana wyrokami sądowymi (...) za krzywdzenie ludzi".

Wyroki za "krzywdzenie ludzi" musiały być bardzo poważnego kalibru ponieważ zdaniem gospodarza gminy ich waga wymagała podkreślenia przez trzykrotne powtórzenie tego sformułowania (tak 3-krotne) .
Tak postawiony zarzut wobec kandydatki wymaga sprawdzenia przez CBA, CBŚ, PKW, KBW, PK, SR, SO, SA, SN i MS oraz Policję, Komisję Rewizyjne SLD oraz RSS i nartchmiastowego usunięcia kandydatki KW SLD z list wyborczych i ścigania i ukarania wszystkich, którzy się przyczynili do umieszczenia tej osoby na listach kandydatów w wyborach do Sejmu 13 października 2019 - oczywiście, jeśli naprawdę jest ona przestępcą i są na to dowody. 
Szczegóły na filmie poniżej.
https://youtu.be/dpK7HA2VsMM?t=281

Ponadto ze strony burmistrza Mirosława Wieczora padł zarzut, że lokalna dziennikarka manipuluje wyrokami sądów:

Należy dodać, że to burmistrz Mirosław Wieczór zdaniem SSR Andrzeja Klimowicza swoim zachowaniem wyczerpał znamiona przestępstwa, tak jak dosłownie ujął to sędzia w uzasadnieniu wyroku:
W tym stanie rzeczy, niewątpliwie oskarżony Mirosław Wieczór 
SWOIM ZACHOWANIEM WYCZERPAŁ ZNAMIONA PRZESTĘPSTWA 
określonego w art. 216 § 1 kodeksu karnego.
Zachowanie oskarżonego, który (...) miało na celu jego poniżenie.
Podobnie należy ocenić gest pukania się (...)

Co zrobił sąd?
Sąd zważył co następuje:


Mirosław Wieczór oskarżony został o to, że (...) na korytarzu sądu prowokując, obrażając i znieważając (...) tj o czyn z art. 216 § 1 kodeksu karnego.
(...)
W tym stanie rzeczy, niewątpliwie oskarżony Mirosław Wieczór 
SWOIM ZACHOWANIEM WYCZERPAŁ ZNAMIONA PRZESTĘPSTWA 
określonego w art. 216 § 1 kodeksu karnego.
Zachowanie oskarżonego, który (...) miało na celu jego poniżenie.

Podobnie należy ocenić gest pukania się (...)
(...)

SSR Andrzej Klimowicz

Kto więc naprawdę manipuluje wyrokami sądu?
Konieczne jest w tym miejscu jasne stwierdzenie faktu, że burmistrz Mirosław Wieczór uczęszczał przez kilka lat do tej samej klasy technikum z SSR Markiem Wargackim, który jest kolegą po fachu z SSR Andrzejem Klimowiczem, co powinno skutkować wyłączeniem się sędziego Klimowicza z orzekania w sprawie kolegi sędziego Wargackiego co nie raz się w sądzie, w którym pracują zdarzało (dokładniej, wyłączanie się zdarzało).
Obejrzyj od momentu, w którym pada stwierdzenie, o którym mowa wyżej - 281 sekunda lub 4 minuta 41 sekunda klikając w link do YouTube poniżej:

Obejrzyj od momentu, w którym pada stwierdzenie, o którym mowa wyżej - 281 sekunda lub inaczej 4 minuta 41 sekunda klikając w link powyżej, ponieważ blogspot nie pozwala w prosty sposób ustawić momentu startu wklejonego filmu:

Anna Wilk-Baran
  • Miejsce zamieszkania: Wronki
  •  
  • Wiek: 40 lat
  •  
  • Zawód: dziennikarz
  •  
Przynależność do partii: 

członek partii politycznej: Ruch Sprawiedliwości Społecznej

Wybory Parlamentarne 2019

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ lista numer 3


https://pl.wikipedia.org/wiki/Zniesławienie

Dobra osobiste i ich ochrona

Zasadą jest, że prawo cywilne chroni dobra osobiste osób fizycznych. Jakie więc konkretnie dobra osobiste chroni polskie prawo cywilne i w jaki sposób?


ART. 23 I 24 KC W ZW. Z ART. 448 KC


Art. 23. Dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska, pozostają pod ochroną prawa cywilnego niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach.
Art. 24. § 1. Ten, czyje dobro osobiste zostaje zagrożone cudzym działaniem, może żądać zaniechania tego działania, chyba że nie jest ono bezprawne. W razie dokonanego naruszenia może on także żądać, ażeby osoba, która dopuściła się naruszenia, dopełniła czynności potrzebnych do usunięcia jego skutków, w szczególności ażeby złożyła oświadczenie odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie. Na zasadach przewidzianych w kodeksie może on również żądać zadośćuczynienia pieniężnego lub zapłaty odpowiedniej sumy pieniężnej na wskazany cel społeczny.
§ 2. Jeżeli wskutek naruszenia dobra osobistego została wyrządzona szkoda majątkowa, poszkodowany może żądać jej naprawienia na zasadach ogólnych.
§ 3. Przepisy powyższe nie uchybiają uprawnieniom przewidzianym w innych przepisach, w szczególności w prawie autorskim oraz w prawie wynalazczym.
Art. 448. W razie naruszenia dobra osobistego sąd może przyznać temu, czyje dobro osobiste zostało naruszone, odpowiednią sumę tytułem zadośćuczynienia pieniężnego za doznaną krzywdę lub na jego żądanie zasądzić odpowiednią sumę pieniężną na wskazany przez niego cel społeczny, niezależnie od innych środków potrzebnych do usunięcia skutków naruszenia. Przepis art. 445 § 3 stosuje się

https://www.arslege.pl/definicja-dobr-osobistych/k9/a1002/

https://www.arslege.pl/srodki-ochrony-dobr-osobistych/k9/a1003/

Bezprawność jest ujmowana szeroko, ponieważ bezprawnym działaniem jest każde działanie sprzeczne z normami prawnymi, porządkiem prawnym oraz zasadami współżycia społecznego (S. Dmowski [w:] Komentarz do Kodeksu Cywilnego, Księga Pierwsza, Część Ogólna, S. Dmowski i S. Rudnicki, Warszawa 2009, s. 113). Dobra osobiste to prawa podmiotowe o charakterze osobistym i skuteczne wobec wszystkich. W związku z tym przesłanka bezprawności objęta jest domniemaniem. Należy jednak pamiętać, że ochrona przysługuje nie przed każdym naruszeniem lub zagrożeniem dobra osobistego, ale jedynie przed takim, które jest bezprawne (M. Pazdan [w:] Kodeks cywilny.

Komentarz do art. 1-44910, Tom 1, (red.) K. Pietrzykowski, art. 23 k.c., Legalis) . Jednakże bezprawność zostaje wyłączona przez działanie w ramach: porządku prawnego, na podstawie prawa np. poinformowanie, że celebryta prowadził motocykl w stanie nietrzeźwości. Jednakże w tym ostatnim przypadku wymagana jest prawdziwość stawianego zarzutu (Cisek A. [w:] Kodeks Cywilny. Komentarz, (red.) E. Gniewek, Warszawa 2010, art. 24 k.c., Legalis)


Przesłanki ochrony dóbr osobistych
Przepis art. 24 Kodeksu Cywilnego wskazuje dwie przesłanki ochrony dóbr osobistych:
a. naruszenie lub zagrożenie dobra osobistego;
b. bezprawność naruszenia lub zagrożenia dobra osobistego;
Przy ocenie, czy doszło do naruszenia dobra osobistego decydujące znaczenie nie ma subiektywne odczucie osoby, jej indywidualne wartości uczuć i stanu psychicznego, ale to, jaką reakcję wywołuje naruszenie w społeczeństwie. Należy więc przyjmować koncepcję obiektywną naruszenia dobra osobistego w kontekście całokształtu okoliczności sprawy (wyrok SN z 26.10.2001 r., V CKN 195/01). Nie dochodzi do naruszenia dobra osobistego, gdy wyrządzona drugiej osobie przykrość jest przeciętnie w społeczeństwie przyjmowana jako dolegliwość małej wagi, czyli nie przekracza ona progu, od którego liczyć się już będzie naruszenie dobra osobistego. Stopień przeżywanej przykrości przez dotkniętego naruszeniem może mieć znaczenie dopiero wtedy, gdy próg ten zostanie przekroczony (M. Pazdan [w:] Kodeks cywilny. Komentarz do art. 1-44910, Tom 1, (red.) K. Pietrzykowski, art. 23 k.c., Legalis).

Czego można żądać?
1. w razie zagrożenia dobra osobistego:
a. zaniechana działania, chyba że nie jest ono bezprawne;
2. w razie dokonanego naruszenia:
a. dopełnienia czynności potrzebnych do usunięcia skutków naruszenia dobra osobistego, w szczególności ażeby osoba, która naruszyła dobra osobiste złożyła oświadczenie, odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie. Katalog tych środków ochrony nie jest zamknięty. Jest to podyktowane tym, że muszą one być adekwatne do rodzaju naruszanego dobra osobistego, rodzaju oraz rozmiarów dokonanego naruszenia (Cisek A. [w:] Kodeks Cywilny. Komentarz, (red.) E. Gniewek, Warszawa 2010, art. 23 k.c., Legalis).
b. zadośćuczynienia pieniężnego lub zapłaty odpowiedniej sumy pieniężnej na wskazany cel społeczny na podstawie przepisu art. 445 i 448 Kodeksu Cywilnego;
3. w razie wyrządzenia szkody majątkowej poszkodowany może żądać naprawienia jej na zasadach ogólnych. Dla odpowiedzialności odszkodowawczej nie jest jednak wystarczające spełnienie przesłanek z przepisów art. 23 - 24 Kodeksu Cywilnego, lecz jest także niezbędne spełnienie przesłanek, od których zależy odpowiedzialność odszkodowawcza (M. Pazdan [w:] Kodeks cywilny. Komentarz do art. 1-44910, Tom 1, (red.) K. Pietrzykowski, art. 23 k.c., Legalis). W przypadku odpowiedzialności opartej na przepisie art. 415 Kodeksu Cywilnego muszą być spełnione łącznie następujące przesłanki: szkoda, wina, normalny związek przyczynowo-skutkowy między szkodą a zawinionym działaniem.

Pojęcie dóbr osobistych
Dobra osobiste to prawa podmiotowe o charakterze niemajątkowym, skuteczne wobec wszystkich, ściśle związane z ich przedmiotem, niezbywalne (nie mogą być przeniesione na inny podmiot) i niedziedziczne (M. Pazdan [w:] Kodeks cywilny. Komentarz do art. 1-44910, Tom 1, (red.) K. Pietrzykowski, art. 23 k.c., Legalis).
Przepis art. 23 Kodeksu Cywilnego zawiera przykładowy katalog dóbr osobistych. Przepis ten stanowi, że dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska, pozostają pod ochroną prawa cywilnego niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach. Nie jest to katalog zamknięty lecz przykładowe wyliczenie z uwagi na użycie przez ustawodawcę sformułowania "w szczególności". Katalog ten jest sukcesywnie rozszerzany przede wszystkim przez judykaturę. Judykatura i doktryna odkrywają ciągle nowe postaci dóbr osobistych (M. Pazdan [w:] Kodeks cywilny. Komentarz do art. 1-44910, Tom 1, (red.) K. Pietrzykowski, art. 23 k.c., Legalis).

Przykładowy katalog dóbr osobistych
Wykształcony przez doktrynę i judykaturę przykładowy katalog dóbr osobistych kształtuje się następująco: życie, zdrowie, nietykalność cielesna, integralność seksualna, wolność i swoboda sumienia, cześć człowieka, nazwisko, pseudonim, stan cywilny, poczucie przynależności do konkretnej płci, wizerunek, głos osoby fizycznej, tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, racjonalizatorska, artystyczna, wynalazcza, kult po zmarłej osobie, prawo do grobu, tradycja rodzinna, więzy rodzinne rodziców z dzieckiem, dane osobowe, możliwość korzystania ze środowiska naturalnego, ochrona przed hałasem (M. Pazdan [w:] Kodeks cywilny. Komentarz do art. 1-44910, Tom 1, (red) K. Pietrzkowski, art. 23 k.c., Legalis), prawo najbliżej rodziny do pochowania osoby zmarłej i do pamięci o niej, prawo do spokojnego korzystania z mieszkania, prawo do intymności (S. Dmowski [w:] Komentarz do Kodeksu Cywilnego, Księga Pierwsza, Część Ogólna, S. Dmowski i S. Rudnicki, Warszawa 2009, s. 106-107).
Czy macie wrażenie, że to co mówi na poniższym filmie to same kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa...i manipulacje? 
Czy kupno używanego samochodu od takiego szczerego akwizytora armatury łazienkowej byłoby rozsądną i perspektywiczną decyzją?

Zapraszam do śledzenia profilu Gazety Powiatowej:   http://fb.com/gpowiatowa


oraz Wronieckiego Bazaru:    http://fb.com/wronieckibazar


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Co o tym sądzisz? Napisz komentarz. Twój komentarz zostanie zamieszczony, jeśli nie narusza prawa i nie jest spamem